Blog > Komentarze do wpisu
Chińskie pióro

Chińskie, wieczne pióro jest chyba jedyną rzeczą, która Chińczycy produkują naprawdę dobrze. Tak przynajmniej mniemam po przeczytaniu paru artykułów o wiecznych piórach, oraz z własnego niewielkiego doswiadczenia. Chińskie sa ponoć tanie i dobre. Ideolo. Tak będac na fali piórowego tematu troche poszperałem w Internecie, poczytałem... i pobiegłem do piwnicy odszukac moje wieczne pióro.

Mam własnie chińskie pióro marki HERO. Kultowe, produkowane od kilkudziesięciu lat w niezmienionej formie. Kiedys próbowałem nim pisać, ale bałem się do szkoły brać ( kleksy ! ) a w domu zapominałem ćwiczyć pisanie. Dzisiaj wziąłem kałamarz z atramentem PELIKAN, napompowałem pióro ( mam takie dziwne nie na naboje, lecz na taki mały tłoczek, który nabiera atrament.. niestety u mnie dosc kiepsko działa ). Zacząłem pisać na próbę pierwszy, lepszy tekst. No, no ! Całkiem wygodnie się pisze ! A podobno pióro w przeciwieństwie do siermiężnych długopisów DOSTOSOWUJE SIĘ do piszącego. Nie wiem na czym to polega, muszę to empirycznie sprawdzić. Na razie moją udręką jest przechodzenie do następnej linijki tekstu. Zarówno długopisem jak i piórem rozmazuję cały tekst w wyższej linijce.. Ale próby czynią mistrzem. Jutro wezmę moje chińskie piórko i spróbuję pisać nim na lekcjach - trzymajcie kciuki !

* * *

A także polecam muzykę ! 

Laibach - SLOVANIA

Słoweński zespół, powyższy utwór pochodzi z płyty VOLK, która zawiera przeróbki niektórych hymnów. W tym kawałku jest przeróbka HYMNU WSZECHSŁOWIAŃSKIEGO.  W pewnym momencie pada tekst: THIS WORDS ARE FOR YOU POLAND. Zespół uważa, że dzisiaj Polska jest ostatnim krajem o słowiańskiej duszy. Ciekawostką jest nazwa albumu. VOLK w jęz. niemieckim oznacza LUD ( np. Volkswagen - VOLK + WAGEN = LUD + SAMOCHÓD = SAMOCHÓD DLA LUDU ), a w językach słowiańskich VOLK znaczy WILK. Genialne jest to, że na okładce umieszczono... owieczki. Generalnie TREŚĆ w tym utworze jest dużo ważniejsza od muzyki za która tutaj nie przepadam. W tle słychac własnie Hymn Wszechsłowiański spiewany po słoweńsku. 

Bądźcie Sławni, Chwalebni oraz Czczeni.

Dla Was SŁAWA, CHWAŁA i CZEŚĆ !

 

czwartek, 16 października 2008, aragillo

Polecane wpisy

  • Alegoria Polski

    Fiacik Pola Blokowisko PS: Przepraszam, zapomniałem zmniejszyć.

  • Star 4x4 UNISTAR

    Star 4x4 Unistar skonstruowali fachowcy z FSC na potrzeby rajdu Paryż - Dakar. Nie był przeznaczony na sukcesy. Miał 150 KM ( inne w tamtym czasie auta,,dakarow

  • Na nowy rok.

    Rok 2009 własnie trwa. Hulaj dusza piekła nie ma !!